شرکت توزیع نیروی برق درگزین
چند رسانه ای
کد مطلب:  8 تاریخ انتشار:  1402/3/28 17:32:10
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » برق درگزین
راهکار های کاهش مصرف برق در محل کار
با بکار گیری نکات ساده و سودمند می توان هزینه های برق محل کار خود را تا 30 درصد کاهش داد.

امروزه کمتر ساختمان تجاری را می توان پیدا کرد که در آن از چراغ های گوناگون ، تابلو های تبلغاتی بزرگ با روشنایی های مختلف و متعدد و همچنین انواع دستگاه های الکترونیکی نظیر رایانه ، چاپگر ، اسکنر و فتوکپی استفاده نشود.

 توصیه ساده و کاربردی

1- مصرف برق محل کار خودرا در ساعات اوج مصرف کاهش دهیم .

با توجه به لزوم استفاده زیاد و طولانی از روشنایی در محل کارمان با جایگذین کردن لامپ های کم مصرف و LED به جای لامپ های پر مصرف رشته ای ، گازی ، مدادی و ... خاموش کردن و یا استفاده از دور کند کولر، تنظیم دمای کولر گازی روی 24 درجه دمای آسایش  و سایر وسایل سرمایشی به علت کاهش درجه حرارت هوا در این ساعات و همچنین خاموش کردن سایر لوازم برقی که به آنها احتیاج نداریم، هزینه برق خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

۲_میزان روشنایی محل کار خودرا بهینه کنیم 

روشنایی غیر استاندارد در محل کار باعث آزار چشم و مشکلات بینایی می شود . ولی روشنایی استاندارد (نه بسیار کم و نه خیره کننده ) علاوه بر جلوگیری از موارد مذکور ،سلامت چشم را نیز تضمین می کند. بنابراین باید از لامپ های مناسب و میزان روشنایی مورد نیاز برای محل کار و فعالیتی که انجام می دهیم ، استفاده کنیم .

به یاد داشته باشید با استفاده از لامپ های کم مصرف و LED بجای لامپ های هالوژنی و رشته ای ، استفاده از لامپ های با توان مناسب ، تنظیم زاویه مناسب روشنایی ویترین ها  و سرویس سیم کشی برق محل توسط متخصصین زیرا نقص سیم کشی میتواند سبب بالا رفتن مصرف برق و کم شدن عمر لامپ و سایر وسایل برقی شود ،مصرف برق خود را کاهش دهید .

 

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.